POČÍTAČE
Počítač pro kancelář
 

Počítače pro kancelářské práce patří mezi jednodušší, levnější řešení. Nejsou na ně kladeny žádné zvláštní nároky. Většina parametrů se volí na základě zkušeností a aby vyhovovaly dlouhodobé práci s výpočetní technikou.Rozhodující je monitor, jeho velikost a parametry, dále klávesnice, myš a případně skříň počítače.

 

Počítač pro hry
 

Počítače pro hry jsou jedny z nejnáročnějších. Rozhodujících parametrů je celá řada, počínaje volbou procesoru, paměti, grafické karty, HDD a dalších. Celá sestava musí být správně vyvážená. Cena je výrazně vyšší než u běžného kancelářského počítače.

 

Střih videa, grafické práce
 

Počítač pro střih videopořadů a pro grafickou tvorbu je také specifický. Jsou zde jiné podmínky než u her, je zde jiný charakter práce. Je nutné počítač optimalizovat pro tuto práci. Důraz je kladen na velikost úložného prostoru, výpočetní výkon, zvukovou kartu a další speciální vybavení.

 

CAD
 

Výpočetní technika se využívá v konstrukčních kancelářích delší dobu. S rostoucím výkonem se rozšiřují možnosti využití. V současnosti se běžně využívají 3D modeláře.